شروع دوره از هفته‌ی دوم مرداد 1399ارائه مدرک رسمی دانشگاه تهران
University of Tehran

تکنیک های خلاقیت و تفکر طراحی

این دوره‌ی آموزشی مجازی که به صورت زنده در روز و زمان مشخص برگزار خواهد شد، شامل دو بخش مقدماتی (تکنیک های خلاقیت) و پیشرفته (تفکر طراحی) است. در دوره ی مقدماتی یک مجموعه‌ از تکنیک های خلاقیت که در دنیای امروزین در انواع سازمان‌ها و در پروژه‌های مختلف جایگاه ویژه‌ای دارند، آموزش داده می شوند. تکنیک‌های خلاقیت که تا به امروز تعداد بیشماری از آنها وجود دارند، گاهی مورد کم‌توجهی قرار می‌گیرند و به نقش مهم آنها در یافتن راه‌حل توجه نمی‌شود. در اغلب موارد عدم پرداختن و استفاده از تکنیک‌های خلاقیت در روند پروژه یا برنامه ای، به دلایل صرف هزینه و وقت زیاد یا نبودن نیروی متخصص، نسبت داده می‌شود. حال آنکه نتیجه‌ی اجرای تکنیک‌های خلاقیت، چنانچه صحیح انتخاب و با دقت اجرا شوند، با ارائه‌ی راه‌حل‌های ناب و خلاقانه باعث می‌شوند تا هزینه‌ و وقت بسیاری در مراحل اجرای پروژه، مانند پروژه‌های طراحی محصول یا خدمات، صرفه‌جویی شود.

در دوره ی مقدماتی و در طی هشت جلسه، به مهم‌ترین تکنیک‌های خلاقیت پرداخته و به صورت گروهی پروژه‌های کوچک از مرحله‌ی ارائه ی صورت مسئله تا مرحله‌ی ایده‌یابی، اجرا خواهند شد. دوره‌ی مقدماتی پیشنیاز دوره‌ی پیشرفته (تفکر طراحی) هست و پایه و اساسی را تشکیل خواهد داد که همواره در پروژه‌های دانشجویی و در کار حرفه‌ای به منظور یافتن راه‌حل مناسب در مسائل گوناگون به کار می آیند. اطلاعات مربوط به دوره ی پیشرفته پس از اتمام یک دوره ی مقدماتی ارائه خواهد شد.

فهرست مطالب دوره ی مقدماتی تکنیک های خلاقیت

از تمامی شرکت‌کنندگان محترم خواهشمندیم پس از ثبت نام کامل در دوره‌ی مقدماتی از طریق واتس‌اپ با مدرس دوره تماس حاصل فرمایند

مربی دوره های مجازی

صدف رستم‌خانی

دارای مدرک دکترای طراحی صنعتی از دانشکده‌ی هنر و دیزاین دانشگاه وُوپرتال آلمان در گرایش متودولوژی، برنامه‌ریزی و استراتژی طراحی است.

وی در پایان‌نامه‌ی دکترای خود با به کارگیری روش‌ها و متودهای کمی و کیفی به بررسی دقیق نیازهای کاربران ایرانی پرداخت. موضوع پایان‌نامه ی وی به این شرح می‌باشد: "طراحی کاربر‌محور: طراحی لوازم خانگی قابل رقابت با محصولات وارداتی جهت ارتقاء صنعت لوازم خانگی ایران". پس از اتمام دوره‌ی دکترا در فعالیتهای گوناگون تحقیقاتی نقش داشته و مدتی نیز به تدریس در دانشگاه تهران و دانشگاه هنر پرداخت و در این زمان در برگزاری چند کارگاه آموزشی همکاری داشته است. پس از آن مجدداً به محل اصلی سکونت خود در آلمان بازگشت و هم‌اکنون به طور متمرکز و حرفه‌ای در حال تدارک دوره‌ و کارگاه‌های آموزشی در زمینه‌ی تکنیک‌های خلاقیت و تفکر طراحی برای شرکت‌ها و سازمان‌های گوناگون است.

گروه اجرایی

PhD in Industrial Design, University of Wuppertal, Germany. Main focus on Creativity Techniques, Design Thinking and User-Centered-Design.

Read more

Associate Professor and head of Department of Graphic and Industrial Design, University of Tehran Kish International Campus (KIC).

Read more

نکات مهم

از تمامی شرکت‌کنندگان محترم خواهشمندیم پس از ثبت نام کامل در دوره‌ی مقدماتی از طریق واتس‌اپ با مدرس دوره تماس حاصل فرمایند تا قبل از شروع دوره در یک جلسه‌ی آماده‌سازی شرکت کرده و تنظیمات فنی مورد نیاز قبل از جلسه‌ی اول به صورت گروهی انجام شود. بدین ترتیب در جلسه‌ی اول مشکلات فنی رفع شده و به مطالب آموزشی پرداخته خواهد شد.

مدرس از طریق واتس اپ آماده ی پاسخگویی به تمامی سوالات و موارد خاص خواهد بود.

شماره واتس‌اپ مدرس (صدف رستم‌خانی) : 004917685056709

دوره ی مقدماتی از هفته دوم مرداد به بعد شروع خواهد شد. این دوره در چند روز و ساعت مختلف برگزار خواهد شد و بسته به ظرفیت و تعداد شرکت کنندگان پس از ثبت نام اعلام خواهد شد.

مهلت ثبت نام تا تاریخ دهم مرداد 1399 است.